« busy guliwer

Autokar na życzenie – wynajmij sobie autobus

Najem jest instytucją prawa cywilnego kojarzoną głównie z nieruchomościami. Niemniej najem może dotyczyć także rzeczy ruchomych - na przykład pojazdów. Usługa zwana potoczne wynajmem autobusów cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Słowo wynajem wywodzi się od określenia wynajmujący – podmiot, który dysponuje flotą autokarów proponuje w drodze oferty handlowej lub reklamy, że "wynajmie autokar". Wynajem autokarów wbrew pozorom nie jest wysoki, zwłaszcza że koszt tej usługi można podzielić na uczestników wycieczki.

Autokary sprawdzają się jak żaden inny środek transportu w przypadku wyjazdów grupowych, ponieważ zapewnia wysoki komfort oraz wybór trasy. W przypadku połączeń kolejowych problemem mogą być przesiadki, które odbierają przyjemność podróży i powodują dodatkowy stres. Podróże samochodem są kosztowne – żeby przetransportować grupę podróżnych potrzeba byłoby zaangażować co najmniej 4 – 5 kierowców. Nawet przy założeniu, że kierowcami będą podróżni posiadający samochody całkowity koszt podróży będzie znacznie wyższy.

Przedsiębiorcy oferujący usługę wynajmu autokarów zapewniają także wykwalifikowanego kierowcę lub dwóch, w zależności od tego, jak długa jest trasa. Przy wyborze oferty warto zwrócić uwagę na to, czy podmiot posiada odpowiednie zezwolenie na transport drogowy osób, którego termin jeszcze nie upłynął.Gdzie działamy?

Podkarpacie, a szczególnie: Rzeszów, Tarnów, Dębica, Przemyśl

O naszej firmie

Zobacz ofertę już teraz!

Przeczytaj także:

Warto przeczytać także kilka artykułów z branży transportowej, szczególnie jeżeli interesuje nas przewóz osób.