« busy guliwer

Najem pojazdów – w Rzeszowie wynajmiesz nawet autokar

Najem pojazdów nie jest już czymś nowym, wręcz przeciwnie, po wynajmie nieruchomości to druga, pod względem popularności, wynajmowana rzecz. Dalej są już chyba tylko stroje karnawałowe i sprzęt elektroniczny lub urządzenia przemysłowe.

Wynajmujemy samochody, a czasami także autokary. Powód jest taki sam, jak w przypadku najmu mieszkania – zainteresowanego nie stać na zakup własnego pojazdu, więc "pożycza". Takie pożyczanie za opłatą jest nazywane najmem. Można skorzystać z autokaru nieodpłatnie – na przykład, kiedy przedsiębiorca zgadza się wesprzeć organizację pożytku publicznego w jej działalności charytatywnej. Nie będzie to już wynajem, ale użyczenie.

Wynajem autokarów w Rzeszowie i w innych miastach będących głównymi ośrodkami życia gospodarczego i kulturalnego województwa, odbywa się na podobnych zasadach. Cenniki wynajmu również zbytnio się nie różnią. Wyjątkiem mogą być jednak Warszawa, Kraków, albo Gdańsk, gdzie koszty usług (jakichkolwiek) są nieco wywindowane.

Autokary są wynajmowane na podstawie umowy. Nie jest to typowa umowa najmu, ponieważ – co brzmi trochę zabawnie i kuriozalnie – autokar wynajmujemy razem z kierowcą. Chodzi o to, żeby usługi były świadczone kompleksowo, a wynajmujący miał pewność, że za kółkiem pojazdu należącego do jego floty zasiada wykwalifikowany kierowca. Pewność muszą mieć także pasażerowie, których reprezentuje organizator wycieczki – ma on prawo wglądu do takich dokumentów, jak przegląd techniczny wynajmowanego autokaru i zezwolenie na wykonywane przewozu osób.Gdzie działamy?

Podkarpacie, a szczególnie: Rzeszów, Tarnów, Dębica, Przemyśl

O naszej firmie

Zobacz ofertę już teraz!

Przeczytaj także:

Warto przeczytać także kilka artykułów z branży transportowej, szczególnie jeżeli interesuje nas przewóz osób.