« busy guliwer

Koszty organizowania wycieczki

Wycieczka ma swoje plusy i minusy. Do tych ostatnich należy konieczność jej zorganizowania i poniesienia kosztów.

Wśród podstawowych wydatków ponoszonych w związku z organizowaniem wycieczki można wymienić wynajem środka transportu lub koszt zakupu biletów na przejazd autokarem lub pociągiem, albo przelot na samolot, w zależności od wyboru organizatora wycieczki.

Inne koszty to wydatki związane z przygotowaniem bagażu (np. zakup potrzebnych kosmetyków, dodatkowych ubrań i akcesoriów, pojemnej torby lub walizki). Do tego dochodzą jeszcze koszty zakwaterowana i wyżywienia.

Zazwyczaj najmniejsze wydatki są ponoszone na wynajem środka transportu, albo na bilety, w zależności od wyboru. Wynika to stąd, że nawet w przypadku wynajmu środka transportu, koszty są podzielone na uczestników wycieczki po równo. Wyjątkiem może być tylko zakup biletów lotniczych, albo wynajem autokaru na międzynarodowy przejazd – np. z Polski do Włoch. Żeby zorinetować się ile kosztuje wynajem autokaru warto zerknąć na cennik wynajmu autokarów w Rzeszowie. Trzeba tylko pamiętać, że w innych regionach – np. w Warszawie i w Trójmieście – koszty wynajmu autokaru mogą być nieco wyższe.

Warto zabrać ze sobą więcej pieniędzy – na wypadek nieprzewidzianych wydatków. Bardzo często udział w kosztach najmu jest kroplą w morzu kosztów ponoszonych przez uczestnika wycieczki – chyba że jest to wycieczka do sanktuarium, albo inna wpisująca się w zakres turystyki religijnej. Uczestnikom innych wycieczek raczej nie towarzyszy wstrzemięźliwość w wydawaniu pieniędzy.Gdzie działamy?

Podkarpacie, a szczególnie: Rzeszów, Tarnów, Dębica, Przemyśl

O naszej firmie

Zobacz ofertę już teraz!

Przeczytaj także:

Warto przeczytać także kilka artykułów z branży transportowej, szczególnie jeżeli interesuje nas przewóz osób.